site templates free download

FAQ

Najważniejsze pytania

Mobirise

Jak długo można trzymać bomby w pudełku?


Jeśli będziemy przechowywać bomby kwietne w suchym, chłodnym miejscu, bez dostępu do światła mogą być przechowywane przez conajmniej rok czasu. Jest to eko prezent, którym możemy obdarować najbliższych o każdej porze roku, alternatywa dla kwiatów ciętych.


Czy mogę rzucić bombę kwiatową w trawę?


Trawy mogą zdominować nasze dzikie nasiona, które albo wcale nie wyrosną albo będą małe. Lepszym rozwiązaniem byłoby np. stworzenie kwietnej wyspy na trawniku.
Aby to zrobić należy usunąć część trawy i dopiero na oczyszczonym terenie rzucać bomby kwietne na ziemię.

Mobirise

Czy mam rozłupywać bombę kwietną przed umieszczeniem jej w ziemi?


Nie. Wystarczy rzucić je na ziemię w słonecznym miejscu, a nastaępnie onficie podlać. Jeśli natomiast same nam się rozlecą w transporcie, albo dorwą się do nich dzieci - nic się nie martw. To nadal są nasiona, więc wysyp wszystko na ziemię i podlej.


Ile jest nasion w jednej bombie?


W każdej bombie znajduje się kilkanaście - kilkadziesiąt nasion dzikich kwiatów. Tyle wystarczy aby nasze rośliny kiełkowały i wyrosły na duże kwiaty. Gdy są zbyt gęsto zasiane, poszczególne gatunki mogą ze sobą konkurować o przestrzeń i nie wykiełkują.

Mobirise

Kiedy dokładnie zakwitnie nam łąka kwietna?


MNasiona potrzebują od 7 do 14 dni na wykiełkowanie. Aby w pełni wyrosnąć i zakwitnąć potrzebują czasu oraz dużo słońca.

W przypadku bomb z łąką wieloletnią niektóre gatunki roślin kwitną w ciągu pierwszego roku a inne w kolejnym.

Należy pamiętać, iż projekt łąka kwietna to wymagające czasu, ale jakże piękne i satysfakcjonujące doświadczenie. Tak to już bywa z przyrodą - nie jest do końca przewidywalna i element zaskoczenia w przypadku bomb kiwetnych jest wielce prawdopodobny. Nie ma co się poddawać, trzeba ukwiecać nasze życia a przy okazji ratować pszczoły oraz inne zapylacze. Dobro wraca! :)

Mobirise